Royal Antwerp FC Archive Website

WEDSTRIJDFICHE

R.S.C. Anderlecht R. Antwerp F.C.
2 0
09.02.2025 Plaats: Lotto Park

Scheidsrechter: Jan Boterberg

Lijnrechters:
Kevin Dhondt - Nick Senecaut

Vierde official: Bram Van Driessche
Toeschouwers: 21.900

Wedstrijdverslag

Geveld door een tweeklapper
Een keer eerder in de recente geschiedenis ontmoette de Great Old dezelfde tegenstander binnen een korte tijdspanne. Nooit eerder moest de technische staf een speler opofferen vanwege onbetamelijk gedrag van een tegenstander. Die tegenstander kreeg nota bene nog complimenten in de immer objectieve (?) verslagen van de Nationale Omroep! Zelden eerder ook waren de gemoederen zodanig gespannen vanwege de invloed van het 'objectieve', niet-vooringenomen optreden van de wedstrijdleiding en diens assistent(en) in Basecamp Tubize. Laat nu net diezelfde Boterberg deze zondag aangeduid zijn om in alle sereniteit de partij in het L.-P.rk te leiden. Daar gingen uiteraard, net als donderdag de gele papieren aan het flapperen, dit keer wel richting de bezoekers! Antwerpcoach Jonas De Roeck had alvast uit voorzorg, vanwege een lichte blessure(?), Denis Odoi uit zijn wedstrijdselectie gelaten. Pas terug uit schorsing nam Jaïro Riedewald diens stek over, zij het net als van blessure herstelde Dennis Praet, met een tijdelijke opdracht in de dug-out. Semm Renders liep zodoende in de startersrij in een overigens voor de rest ongewijzigde samenstelling. Mini-rotatie bij de thuisploeg en dus kwam Dolberg eveneens op de veelkleurige 'grasmat'.

Tjaronn Chery had de aftrap en zou weldra ook voor het eerste bezoekende gevaar tekenen. De Nederlandse driehoek tussen Vincent Janssen, Gyrano Kerk, werd door de clubtopschutter vanuit een moeilijke hoek in het zijnet geprikt. Even tevoren had Senne Lammens de halfslachtige poging van Dolberg al vastgegrepen. De thuisploeg mocht dan wel een overwicht in balbezit opeisen, het was Vincent Janssen die voorbij het kwartier thuisdoelman Coosemans aan het werk kon zetten. Dendoncker trapte zeer tot ongenoegen van de bezoekende achterban, het schoeisel van Vincent Janssen uit. De gele kaart bleef uiteraard op zak bij Boterberg! In een onschuldig duel met centrale verdediger kreeg Gyrano Kerk wel het kleurtje onder de neus geduwd. Na een duel met Mahamadou Doumbia werd Sardella eveneens opgeschreven. Terwijl de rekening voor Royal Antwerp FC bij elke 'overtreding' verder opliep, bleef het bij die enige lokale kaart. Pal op het half uur moest Coosemans handelen op leuke uithaal van Gyrano Kerk. De poging op de paal van Augustinsson werd overigens afgevlagd voor buitenspel. Het slotoffensief in 'volle' gang mocht Augustinsson nog een keer naar het hoekje. De score bleef ongewijzigd. R.S.C.A. vuurde volgens de tellingen twee schoten op doel af, met drie (?) reddingen van Senne Lammens tot gevolg.

Was de eerste periode wat armoedig aan doelpogingen, de thuisploeg probeerde daar verandering in te brengen. Hazard poogde het offensief te steunen en viel daarbij herhaaldelijk over de eigen voeten, al interpreteerde thuisaanhang en Boterberg dat helemaal anders. Ook de Reds schakelden richting Coosemans. Weldra bevonden zich zelfs 21 acteurs op het lokale helft. Het zette uiteraard de deur open voor enkele tegenstoten. Zo mocht Augustinsson twee keer op rij een hoekschop trappen. Centrale verdediger stuurde bij een derde gelegenheid diens kopslag over de dwarsbalk van Senne Lammens. Nauwelijks met de handen aan de bal geweest, moest de rood-witte doelman vervolgens zijn clean sheet inleveren. Ongelukkig balverlies van Mahamadou Doumbia, gaf Huerta de kans om Dolberg af te zonderen, die de bal genadeloos in de rechterhoek binnen joeg. Nauwelijks afgetrapt, werd Olivier Deman zwaar aangetrapt door Hazard, de kaart bleef eens te meer achterwege! De rood-witte aanhang moest het volume tijdelijk aan de tegenstanders laten en ook op het zompige gras bleef de thuisploeg luttele minuten baas. Lang genoeg evenwel om op aangeven van Sardella, de voorsprong via Dolberg te verdubbelen, staalhard afwerking in de vlucht en 2-0 voor de thuisploeg. Had Jonas De Roeck eerder al Michel-Ange Balikwisha losgelaten op de veelkleurige rechthoek, beide coaches gingen nu volop aan het wisselen. Team Jonas De Roeck probeerde het zelfs met een drievoudige wissel. Toby Alderweireld kopte een vrijschop van Tjaronn Chery in de draai naast, werd even later opgeschreven door Boterberg, zag ook zijn volgende poging buiten het kader belanden of in handen van Coosemans. In een duel aan de zijlijn werd Gyrano Kerk geheel in overeenstemming met het reglement vastgehouden en aan het shirtje getrokken door Dendoncker. Beide ploegen produceerden in blessuretijd nog een poging. Ook de inzet van Zeno Van den Bosch vond het kader niet. Zo verlieten de rood-witte technische staf, spelersgroep en achterban het L.-P.rk, een ontgoocheling rijker.
(PeWe - bron: De ANTWERPSUPPORTER Online - 09/02/2025)

Statistieken

R.S.C. Anderlecht R. Antwerp F.C.

Elftallen

26 Colin Coosemans
54 Killian Sardella
34 Adryelson
3 Lucas Hey
6 Ludwig Augustinsson
29 Mario Stroeykens
32 Leander Dendoncker
10 Yari Verschaeren
11 Thorgan Hazard
21 César Huerta
12 Kasper Dolberg
91 Senne Lammens
54 Semm Renders
33 Zeno Van den Bosch
23 Toby Alderweireld (K)
5 Olivier Deman
16 Mauricio Benitez
20 Mahamadou Doumbia
9 Tjaronn Chery
18 Vincent Janssen
7 Gyrano Kerk
27 Mohamed Lamine Bayo

Wissels

70' 10 Yari Verschaeren (uit)/
17 Theo Leoni (in)
 
70' 12 Kasper Dolberg (uit)/
20 Luis Vasquez (in)
 
84' 11 Thorgan Hazard (uit)/
23 Mats Rits (in)
 
84' 29 Mario Stroeykens (uit)/
19 Nilson Angulo (in)
 
94' 21 César Huerta (uit)/
22 Elyess Dao (in)
 
27 Mohamed Lamine Bayo (uit)/
10 Michel-Ange Balikwisha (in)
57'
 
20 Mahamadou Doumbia (uit)/
4 Jaïro Riedewald (in)
79'
 
16 Mauricio Benitez (uit)/
14 Anthony Valencia (in)
79'
 
54 Semm Renders (uit)/
2 Kobe Corbanie (in)
79'
 

Begin Match
      Gyrano Kerk 26'
28' Killian Sardella      
      Semm Renders 34'
      Vincent Janssen 43'
Ruststand 0-0
58' Kasper Dolberg 1-0      
64' Kasper Dolberg 2-0      
      Toby Alderweireld 73'
95' Eindstand 2-0 95'
TERUG